Bağdat Maarif Öğrencilerinden Ulusal Robot Yarışmasında Büyük Başarı

07.09.2021

Irak Gençlik Bakanlığı ve Irak Bilgi ve İletişim Kurulu tarafından desteklenen okullar arası robotik yarışması, Irak’ın Necef şehrinde düzenlendi. Yarışmada Maarif Bağdat Okulları öğrencileri ikinci ve üçüncü kategori ödüllerini aldı.

Maarif Bağdat Okulları’nın sponsorlarından biri olduğu “Irak Ulusal Robot Şampiyonası” Necef kentinde gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte farklı şehirlerden 130’ün üzerinde katılımcı yer aldı. Maarif Bağdat Okulları öğrencileri de tasarlamış oldukları robotlarla “Mini Sumo” ve küçükler “Çizgi İzleme” kategorilerindeki yarışmaya katıldı. Çekişmeli geçen karşılaşmalar sonucunda, öğrencilerimiz “Mini Sumo” kategorisinde, sıralamada 2. ve 3. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Pek çok medeniyete komşu olan ve kadim şehirlere ev sahipliği yapan Batı Asya’nın en önemli ülkelerinden Irak’ta Türkiye Maarif Vakfı, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde faaliyetlerine başlamıştı. Vakfın ülkedeki 3 kampüsünde 10 okulu bulunuyor. Bağdat’taki iki kampüste 1200, Erbil'de de yaklaşık 800 öğrenci eğitim alıyor.

DİĞER HABERLER

Video Title