Ekvator Ginesi Eğitim Bakanlığı ile Maarif Okulları Arasında Okul Öncesi Eğitimi İş Birliği

28.11.2020

Ekvator Ginesi Eğitim Bakanlığının okul öncesi öğretmenlerine yönelik “Eğitmenin Eğitimi Formasyonu”, Ekvator Ginesi Uluslararası Maarif Okullarında düzenleniyor.

Başkent Malabo’da okul öncesi eğitimi veren okulları belirleyerek formasyon eğitimi için Maarif Okullarında konuk ediliyor.

Eğitim Bakanlığı yetkililerince müfettiş Acela Chopa Bapori gözetiminde yürütülen program için, geniş imkânları ve örnek uygulama eğitimi potansiyeli nedeniyle Maarif Okullarının tercih edildiği belirtildi.

Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve eğitmen eğitimi kitabı üzerinden yürütülen formasyonda, farklı seviyelerdeki öğrencilerin eğitiminde denge kurulması üzerine farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Öğrencilerin kapasitelerinin fark edilmesi için yaş gruplarına göre çeşitli oyun ve şarkı teknikleri öğretiliyor. Özel öğrencilere yönelik olarak, özellikle otistik öğrencilerin eğitimi konusunda öğretmenlerin nasıl bir yöntem izlemesi, öğrenci ve veliyle nasıl bir iletişim kurulması gerektiği de formasyon eğitiminin başlıkları arasında bulunuyor.

Programda, pandemi sürecinde okul öncesi eğitimi konusunda da bilgilendirmeler yapılıyor.

9 Ekim’de başlayan formasyon eğitimi kapsamında Maarif Okullarında bugüne kadar ayda iki kez olmak üzere dört seminer verilirken, “Eğitmenin Eğitimi Formasyonu”nun 2020-2021 akademik yılı sonuna kadar devam etmesi planlanıyor.

DİĞER HABERLER

Video Title